Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(0,00 EUR) s DPH
  • Zobrazit

Srovnávací tabulka vysavačů s vodním filtrem Vitek

09.05.2016
Srovnávací tabulka vlastností a výbavy vysavačů s vodním filtrem Vitek řad Aqualine a EcoActive pro snadnější výběr.

 

Doplňkové chlazení motoru:
Vysavače s doplňkovým chlazením motoru jsou vybaveny samostatným okruhem chlazení motoru, který brání přehřátí motoru v případě, kdy dojde k značnému ucpání HEPA filtru. K ucpání HEPA filtru může dojít pokud se HEPA filtr nečistí, nebo když se do něj dostane voda (např. pád vysavače ze schodů). V takovém okamžiku doplňkový okruh chlazení zabrání přehřátí motoru. K ucpávání HEPA filtru dochází postupně používáním vysavače a je snadno identifikovatelné postupnou ztrátou sacího výkonu, kdy vysavač přestává táhnout. Není se třeba obávat, že by k ucpání HEPA filtru došlo nenadále.

Pozn.
Vysavače s doplňkovým chlazením motoru doporučuji všude tam, kde je předpoklad, že vysavač bude používat více lidí (kanceláře, penziony, mateřské školky). Ze své zkušenosti vím, že obsluha často na čištění moc nehledí a přišel mi do reklamace vysavač se závadou, že špatně táhne, který měl totálně ucpán HEPA filtr (žádná závada se nekonala). Po telefonickém hovoru s majitelem (mateřská školka) jsem zjistil, že filtr nikdy nečistili a vysavač měli více než rok. Doplňkový okruh chlazení měl v tomto případě spoustu práce, ale splnil svůj účel na výbornou, ve vysavači stačilo vyměnit HEPA filtr a běží dodnes.  

Odlučovač - cyklonová jednotka
Vysavač vybavený tímto systémem má mimo ostatní filtry dvojstupňové čištění nasávaného vzduchu. Nejprve vzduch projde přec cyklonovou jednotku kde se zbaví větších nečistot, které jdou do nádobky, pak jde vzduch do vody kde se dočistí. Je to efektivnější způsob filtrace, protože se voda nezahltí většími nečistotami a má méně práce, jelikož větší nečistoty zůstanou v nádobce.

Pozn.
Ze své zkušenosti mohu potvrdit výhodu tohoto systému, protože v mém případě, kdy mám byt o ploše více jak 100m2, většinou koberce a tři domácí mazlíčky + schodiště, kde se chodí v botech, tak po vysávání je místo vody často nevzhledná kašička.

Nebudete-li si vědět rady s výběrem, zavolejte mi, rád Vám poradím.

S úctou

Dominik 

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Spotřebiče Vitek Kontak: info@spotrebice-vitek.cz, tel.: +420604334252
Copyright © Dominik 2009: Kopírování nebo další šíření obsahu stránek spotrebice-vitek.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Veškeré texty a obrázky jsou opatřeny časovým otiskem s notářským ověřením.  

JavaScript musí být povolen