Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(0,00 EUR) s DPH
 • Zobrazit

Recenze vysavačů s vodním filtrem Vitek VT1834b

V dnešní době, která klade důraz na zdraví a ekologii, přichází výrobce domácích spotřebičů Vitek s inovovanou řadou vysavačů s vodním filtrem. Hlavní výhoda těchto vysavačů je zřejmá na první pohled, odpadá pracné shánění sáčků do vysavače, čímž neztratíte čas a uspoříte finance ze svého rozpočtu, protože sáčky do vysavače nejsou zadarmo a do některých vysavačů (zejména z hypermarketů) se velice špatně kupují.

Vysavače s vodním filtrem Vitek Vám nabízí originální řešení. Filtrace přes vodu zajistí vyšší účinnost filtrace než papírový nebo textilní sáček v klasickém vysavači, takže je vhodný i pro alergiky. Samozřejmostí je HEPA filtr a mikrofiltr na výstupu vzduchu.
 
V originálním balení vysavače po rozbalení naleznete vysavač s filtrační nádobou a příslušenství k vysavači: klasická univerzální hubice, turbohubice (turbokartáč), štěrbinová hubice, malá hubice, hubice s kartáčem, výsuvné teleskopické trubky, náhradní HEPA filtr CrossX, návod v několika jazycích včetně češtiny.
 
 
 
Sestavení vysavače je velmi jednoduché, pouze nasadíte hadici na vysavač tak, aby pojistné západky slyšitelně zaklaply, a na hadici nasadíte teleskopické trubky, vysunete na délku, která Vám vyhovuje, a nasadíte podlahovou hubici.

 
 
Před vysáváním je ještě potřeba naplnit filtrační nádobu vodou. To uděláte tak, že odjistíte víko vysavače a otevřete jej, vyjmete filtrační nádobu z vysavače, otevřete ji (západky stiskněte směrem k sobě) a nádobu naplníte vodou mezi ryskami min. a max. Pro zpětnou montáž použijte opačný postup.
 Při vkládání filtrů do nádoby je třeba po filtrech trochu klepnout, západky na víku filtrů musí zaskočit do zářezů v nádobě. Filtry musí s nádobou „lícovat“, jinak západky nezaskočí, s trochou cviku to není problém. Nyní stačí vložit naplněnou nádobu do vysavače, zaklapnout víko, připojit elektrický kabel do zásuvky a začít vysávat.Při vysávání máte možnost výběru několika výkonových stupňů. Vysavač se vždy po startu spouští na nejnižší stupeň výkonu a pro dosažení maximálního výkonu je potřeba stisknout tlačítko H na vysavači. Ovládání pro jednotlivé výkonové stupně: L - nejnižší stupeň, M – střední stupeň, H – vysoký stupeň .
 
Při vysávání koberců doporučuji použít turbokartáč, který při vysávání pročesává vlákna koberce a uvolňuje zachycené nečistoty, takže účinnost vysávání se několikanásobně zvyšuje oproti vysávání s klasickou hubicí. Rozdíl je vidět zejména, když se v domácnosti pohybují domácí mazlíčci.
 
 
 
Pro vysávání dlažeb, plovoucích podlah nebo linolea použijte univerzální hubici, kterou přepnete tlačítkem na použití tohoto typu podlah.
 
 

Štěrbinová hubice se výborně hodí pro vysávání rohů místnosti, případně míst kde se setkává nábytek s podlahou, pro vysávání prachu a to i z členitých povrchů je vhodné použít hubici s kartáčem a pro vysávání čalounění je vysavač vybaven malou hubicí. 

 
Po vysávání je nutné vodu se zachycenými nečistotami z vysavače vylít, takže je nutno vyjmout nádobu z vysavače postupem uvedeným výše a vodu vylít do odpadu.
Doporučuji po vylití vody nádobu s filtry propláchnout a nechat nesestavené vyschnout mimo vysavač a po vyschnutí vrátit do vysavače.Z osobní zkušenosti nedoporučuji u tohoto modelu HEPA filtry proplachovat vodou, ikdyž je to v návodu k obsluze doporučeno . Před zpětnou montáží doporučuji, aby HEPA filtr byl do vysavače vrácen až po úplném zaschnutí, což nepoznáte pouhým okem (tj. ponechat 24 hodin na teplém místě). Zbytková vlhkost v HEPA filtru při jeho používání snižuje jeho životnost. Zcela postačí, když HEPA filtr pouze proklepete, pokud je to nutné. Osobně jsem HEPA filtr za dva roky používání vysavače v domácnosti vyklepával pouze jednou, kontroluji ho pravidelně (byt 100m2, většinou koberce). Mé doporučení neproplachovat HEPA filtr vodou se týká pouze tohoto modelu (tedy řady VT1834), kdy tvar nádoby s hranou nedovolí nasátí ani kapky vody do HEPA filtru při používání a tím filtr zůstává zcela suchý, takže není nutné jej trápit při čištění namáčením.
 
Výhody vysavače s vodním filtrem Vitek:
 • vysoký sací výkon vysavače 400 W při zachování nízké spotřeby energie (příkon 1800 W)
 • nekupujete a nesháníte sáčky do vysavače a tím uspoříte čas i peníze
 • nestane se, že přijdete k vysavači a zjistíte, že nemůžete vysávat, protože sáček ve vysavači je plnýsací výkon vysavače máte stále k dispozici v maximální výši, u sáčkových vysavačů sací výkon postupně klesá s naplněním sáčku
 • účinnější filtrace jak u sáčkových vysavačů
 • turbokartáč k účinnějšímu vysávání koberců
 • příslušenství vysavače se vším co potřebujete
 • vysavače Vitek vynikají svými kompaktními rozměry
 • dlouholetá zkušenost výrobce s vysavači s vodním filtrem
 
Nevýhody:
 • po vysávání je nutné vylít vodu případně opláchnout filtry
 • doporučuje se nechat nádobu s filtry plně uschnout, než je vložena zpět do vysavače
 • při převrhnutí vysavače (např. ze schodů) se voda dostane do HEPA filtru, který ji zachytí, aby se nedostala do motoru, ale filtr je nutné nechat vyschnout
 • elektrický kabel 5m
 • krátká štěrbinová hubice 14,5 cm
 • turbokartáč funguje jen na nízkých smyčkových kobercích, na řezaných kobercích s vyšší vlasem se zasekává  
 
Proč nakoupit vysavač s vodním filtrem na www.spotrebice-vitek.cz
 • spolehlivé a výkonné vysavače
 • široká nabídka vysavačů s vodním filtrem
 • prodloužená záruka 2 + 1
 • garance svozu výrobku při poruše do servisu zdarma
 • odvoz ze servisu zpět k Vám zdarma
 • osobní přístup, jsem stále na telefonu a mohu kdykoliv poradit, pokud hovor nezvednu, volám zpět v nejkratším možném čase
 • mám více jak desetiletou zkušenost s prodejem na kamenné prodejně a mohu poradit nejen v oblasti vysavačů
 
S úctou
 
Dominik
provozovatel e-shopu www.spotrebice-vitek.cz
e-mail: info@spotrebice-vitek.cz
tel.: 604 334 252


Zboží zasílám i na Slovensko.

Zákaz kopírování obrázků nebo textu bez souhlasu autora. Copyright © Dominik 2013
Veškeré obrázky a texty jsou opatřeny časovým otiskem s notářským ověřením.

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Spotřebiče Vitek Kontak: info@spotrebice-vitek.cz, tel.: +420604334252
Copyright © Dominik 2009: Kopírování nebo další šíření obsahu stránek spotrebice-vitek.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Veškeré texty a obrázky jsou opatřeny časovým otiskem s notářským ověřením.  

JavaScript musí být povolen