Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(0,00 EUR) s DPH
 • Zobrazit

Recenze vysavače s voním filtrem Vitek AquaLine vt1833pr

20.08.2014
V dnešní recenzi Vám představím klasiku mezi vysavači s vodním filtrem, vysavač Vitek vt1833pr AquaLine, který si od svého uvedení na trh až do dneška zachoval (až na drobné inovace) svou tvář, což je již dlouhá řádka let.

Recenze vysavače s vodním filtrem Vitek vt1833  AquaLine

Tento model patřil mezi jeden z prvních modelů vysavačů s vodním filtrem, které značka Vitek uvedla na trh a svou přízeň si zachoval až do dnešních dnů. Modely, které byly uvedeny na trh souběžně s ním, již dávno zapadly do propadliště dějin, ale Vitek Aqualine si stále a oprávněně zachovává svou přízeň mezi spotřebiteli. Byl sice již dávno překonán modernějšími typy vysavačů s vodním filtrem (např. Vitek vt1838 Comfort), ale i tak má stále co nabídnout.
Voda jako základ

U vysavače je pro účely filtrace použita vodní lázeň, skrze kterou proudí při vysávání nasátý vzduch. Ve vodní lázni se zachytí drtivá většina nečistot a na zbytek nesmáčivých nečistot je připravena soustava filtrů, která je ukončena stupněm nejvyšším, tedy HEPA filtrem. Výhoda tohoto způsobu filtrace je zřejmá. Nepotřebujete kupovat filtrační sáčky, ušetříte peníze a zejména drahocenný čas, který sháněním sáčků strávíte.  Voda jako filtrační médium je téměř dokonalá věc. Je účinnější než filtrace skrze papírový sáček a je téměř zadarmo. Za sadu neoriginálních sáčků, které potřebujete do běžného sáčkového vysavače, běžně zaplatíte od 200,- kč výše a v případě originálních sáčků i dvakrát tolik. V tomto srovnání je voda jako filtrační médium velkou ekonomickou výhodou.Klasika prověřená časem

Jednoduchá konstrukce, kompaktnost, vysoký sací výkon a snadné čištění jsou typickými znaky tohoto modelu. Nic zde není zbytečně navíc a vše je maximálně jednoduché a efektivní. Důraz na účelnost je z tohoto modelu vidět na první pohled. Vysavač má jednoduchou a tuhou konstrukci, která si co do rozměrů nezadá s menšími vysavači, ale sacím výkonem útočí na vysavače vyšší třídy. Vysavač si drží stále 400 W sacího výkonu při 1800 W příkonu motoru, což je nejlepší poměr sacího výkonu ke spotřebované energii vůbec.


V krabici po rozbalení naleznete kompletní vysavač s hadicí a teleskopickou výsuvnou trubkou a příslušenstvím, které se skládá z rotační hubice (turbokartáče), velké klasické hubice s přepínačem na různé druhy povrchu, malé hubice, štěrbinové hubice a hubice na čalounění s kartáčem. Rotační hubice je poháněna proudem vzduchu a nijak nesnižuje sací výkon vysavače a skvěle se hodí na vysávání koberců, kdy rotační kartáč pročesává vlákna koberce a mechanicky uvolňuje ulpěné nečistoty. Tuto hubici oceníte zejména v případě, kdy máte doma nějakého domácího mazlíčka. Turbohubice skvěle uvolňuje zvířecí chloupky z koberce (osobně vyzkoušeno), ale dá se použít bez problémů i na linoleum či dlažbu, kde také napomáhá při vysávání. Vysavač je také vybaven regulací sacího výkonu (otáček motoru) a navíjením kabelu. Praktické madlo slouží pro pohodlné uchopení vysavače při potřebě jej přenést.

 


V jednoduchosti je síla

Nepřekonatelnou vlastností vysavače je jednoduchost rozebírání soustavy filtrů a její čištění. Domnívám se, že z tohoto důvodu je vysavač pořád stále tak oblíben mezi spotřebiteli. Pro potřeby vyčištění filtrů je nutné nejprve vyjmout nádobu, která v sobě skrývá celou soustavu filtrů. To lze učinit pouze jednou rukou uchopením madla a stiskem tlačítka pojistky. Poté lze nádobu z vysavače zlehka vyjmout.Pro sejmutí filtrační jednotky je nutné odcvaknout tři klipsy (dvě zezadu a jedna zepředu), poté lze horní díl s filtry sejmout z dílu spodního, který tvoří pouze vanička s vodou. Vanička je prostá jakýkoliv ohybů či zákoutí, které by znepříjemňovaly čištění a stačí ji pouze opláchnout vodou. V horním dílu zůstává sada filtrů, které je ale nutné také vypláchnout.

Filtr je třístupňový se dvěma „molitanovými“ nebo spíše pěnovými stupni a jedním HEPA filtrem. Filtry drží v horním víku na jednoduchém klipsu, takže jejich vyjmutí je
 otázkou několika vteřin. Všechny tři filtrační stupně doporučuji řádně opláchnout vodou a poté nechat usušit na suchém místě.  

Takhle pak vypadá voda a filtry po vysátí běžného bytu (zhruba 100m2), kde se pohybují domácí mazlíčci.Vysavač mohu doporučit pro svou jednoduchost. Čištění a manipulace s nádobou a filtry je nejjednodušší ze všech vysavačů s vodním filtrem, které jsem kdy měl možnost vyzkoušet (nejen Vitek). Vysavač má skvělý výkon a rotační hubici již v základní výbavě, což je příjemný bonus.

Výhody vysavače s vodním filtrem Vitek:

 • vysoký sací výkon vysavače 400 W při zachování nízké spotřeby energie (příkon 1800 W)
 • nekupujete a nesháníte sáčky do vysavače a tím uspoříte čas i peníze
 • nestane se, že přijdete k vysavači a zjistíte, že nemůžete vysávat, protože sáček ve vysavači je plný, sací výkon vysavače máte stále k dispozici v maximální výši, u sáčkových vysavačů sací výkon postupně klesá s naplněním sáčku
 • účinnější filtrace jak u sáčkových vysavačů
 • turbokartáč k účinnějšímu vysávání koberců
 • příslušenství vysavače se vším co potřebujete
 • vysavače Vitek vynikají svými kompaktními rozměry
 • dlouholetá zkušenost výrobce s vysavači s vodním filtrem
 • u tohoto modelu velmi jednoduchá konstrukce a snadná manipulace
 
Nevýhody:
 • po vysávání je nutné vylít vodu případně opláchnout filtry
 • doporučuje se nechat nádobu s filtry plně uschnout, než je vložena zpět do vysavače
 • elektrický kabel 5m
 • krátká štěrbinová hubice 14,5 cm

Proč nakoupit vysavač s vodním filtrem na 
www.spotrebice-vitek.cz
 • spolehlivé a výkonné vysavače
 • široká nabídka vysavačů s vodním filtrem
 • prodloužená záruka 2 + 1
 • garance svozu výrobku při poruše do servisu zdarma
 • odvoz ze servisu zpět k Vám zdarma
 • osobní přístup, jsem stále na telefonu a mohu kdykoliv poradit, pokud hovor nezvednu, volám zpět v nejkratším možném čase
 • mám více jak desetiletou zkušenost s prodejem na kamenné prodejně a mohu poradit nejen v oblasti vysavačů
 
S úctou
 
Dominik
provozovatel e-shopu www.spotrebice-vitek.cz
e-mail: info@spotrebice-vitek.cz
tel.: 604 334 252


Zákaz kopírování obrázků nebo textu bez souhlasu autora. Copyright © Dominik 2014
Veškeré obrázky a texty jsou opatřeny časovým otiskem s notářským ověřením.

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Spotřebiče Vitek Kontak: info@spotrebice-vitek.cz, tel.: +420604334252
Copyright © Dominik 2009: Kopírování nebo další šíření obsahu stránek spotrebice-vitek.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Veškeré texty a obrázky jsou opatřeny časovým otiskem s notářským ověřením.  

JavaScript musí být povolen