Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(0,00 EUR) s DPH
  • Zobrazit

Recenze tyčových síťových vysavačů

06.12.2013
Sháníte-li tyčový vysavač, bude se Vám hodit tato recenze. Otestoval jsem v ní pro Vás dva tyčové vysavače. Oba vysavače jsou napájeny pouze ze sítě (nemají akumulátor) a mají kabel k připojení k elektrické síti, ale díky tomu mají opravdu skvělý výkon. Vysavače jsou různých velikostí, takže každý je vhodný k trochu jinému účelu.

 Vysavač Vitek vt1818

Tento tyčový vysavač má sací výkon, který je opravdu srovnatelný s běžným sáčkovým vysavačem mnohem větších rozměrů. Příkon 1600 W a sací výkon 300 W je na rozměry vysavače až neuvěřitelný a tím tento vysavač patří k vysavačům, které svým výkonem opravdu nezklamou.
Vysavač jde kompletně odstrojit, lze sejmout držadlo, hubici a nástavec na hubici a máte z něj ruční vysavač. Takto odstrojený vysavač není sice nejmenší (akumulátorové jsou o chlup menší), ale zato má oproti nim větší sací výkon, který se výborně hodí při vysávání např. čalounění.
V příslušenství vysavače naleznete nástavec na nasazení hubic, univerzální podlahovou hubici s přepínáním dle typu vysávaného povrchu a malou štěrbinovou hubici.  Velkou výhodou tohoto vysavače je, že má nástavec na nasazení hubice o průměru 32 mm, takže na něj pasují i jiné hubice a příslušenství, což u drtivé většiny ručních vysavačů nelze. Vysavač se také výborně hodí jako ruční vysavač pro vysávání zvířecí srsti a pokud k tomu navíc použijete hubici k tomuto účelu vyrobenou, tak zvířecí chloupky u Vás již nemají šanci (hubici na vysávání zvířecí srsti naleznete zde). Vysavač v kombinaci s hubicí odvede svou práci skutečně výborně. Nevýhodou je, že musíte neustále za sebou tahat kabel, ale věřte, že ten výkon za to opravdu stojí.

Zásobník na prach s permanentním filtrem je o objemu 1 l a je velmi jednoduché jej vyčistit. Stačí stisknout pojistné tlačítko na vysavači a nádobu z vysavače sejmout. Pak vyndat permanentní filtr a vysypat vysátý prach z nádoby. Pokud je potřeba, můžete ještě permanentní filtr oklepat od prachu a chloupků nebo ho opatrně očistit kartáčem. Pro zpětnou montáž použijte opačný postup.

Vysavač je vybaven držákem kabelu, na který jde jednoduše kabel namotat a pomocí malého plastového držáčku koncovky kabelu jednoduše koncovku přicvaknete na navinutý kabel, takže koncovka nikde zbytečně neplandá a nezavazí. Je to milý detail, který je velmi praktický. Vysavač má parkovací polohu, tedy že vysavač je schopen sám stát, aniž by se musel o cokoliv opírat.

 

Kdo si ho koupí:

Tento vysavač doporučím všem, kteří potřebují šetřit místem a zároveň požadují výkon standartního domácího vysavače. Vysavač díky parkovací poloze může stát kdekoliv v koutě nebo jej můžete zavěsit na zeď a tak ušetříte místo. Vysavač je také v kombinaci s hubicí pro vysávání zvířecí srsti vynikající na vysávání čalounění, takže máte konečně nad zvířecí srstí vyhráno. Jen upozorňuji, že díky většímu výkonnějšímu motoru je větších rozměrů než běžné akumulátorové vysavače, což ale plně vynahrazuje svým výkonem.

 

Vysavač Maxwell MW3242

Síťový tyčový a zároveň ruční vysavač, který je svou velikostí podobný klasickým akumulátorovým vysavačům.

Vysavač lze velmi rychle a snadno rozebrat, stačí odpojit tyč s ručkou, hubici a nástavec hubice a rázem z něj máte lehký pohotovostní ruční vysavač s velmi slušným výkonem. Velikostí je pak jako akumulátorové vysavače.
 


Nádobka na prach má objem 0,5 l a je vybavena stálým filtrem, který je chráněn v plastovém pouzdře (velmi praktické). Vysavač má v příslušenství univerzální širokou hubici s přepínáním, malou štěrbinovou hubici a malou hubici s kartáčkem.

Sací otvor vysavače má oválný tvar, takže k němu bohužel nepoužijete jiné příslušenství, než jaké je u vysavače.

Co se mi u vysavače líbilo, že spouštění vysavače je při sestaveném vysavači řešeno posuvným tlačítkem na rukojeti vysavače, který je velmi prakticky umístěno hned u palce ruky. Co se mi naopak nelíbilo, že plastová rukojeť na tyči není úplně super tuhá a má tendenci při pohybu vysavače směrem dopředu mírně pružit, ale možná jsem jen horlivě vysával.

 

Kdo si ho koupí:

Kdo potřebuje malý ruční vysavač s velmi slušným výkonem, který však v případě nutnosti zastane práci velkého vysavače. Ten kdo nepotřebuje vysávat velký byt a má většinou tvrdé podlahy (lina, dlažbu, plovoučky), troufám si tvrdit, bude stačit na všechno. Nebo jako druhý příruční vysavač v domácnosti, kdy potřebujete vysát nepořádek kolem krbových kamen a nechce se Vám tahat velký vysavač (jako v mém případě vysavač s vodním filtrem). Po vysátí nepořádku kolem krbovek a otevření nádoby s prachem mne zachycená zvířecí srst na filtru vysavače přesvědčila. Tento vysavač zůstane doma a odpustím mu i tu rukojeť.     


Nabídku těchto vysavačů naleznete ZDE.

Proč nakoupit vysavač s vodním filtrem na www.spotrebice-vitek.cz

  • spolehlivé a výkonné vysavače
  • prodloužená záruka 2 + 1
  • garance svozu výrobku při poruše do servisu zdarma
  • odvoz ze servisu zpět k Vám zdarma
  • osobní přístup, jsem stále na telefonu a mohu kdykoliv poradit, pokud hovor nezvednu, volám zpět v nejkratším možném čase
  • mám více jak desetiletou zkušenost s prodejem na kamenné prodejně a mohu poradit nejen v oblasti vysavačů
     

S úctou 

Dominik

provozovatel e-shopu www.spotrebice-vitek.cz
e-mail: info@spotrebice-vitek.cz
tel.: 604 334 252

Zboží zasílám i na Slovensko.

Zákaz kopírování obrázků nebo textu bez souhlasu autora. Copyright © Dominik 2013
Veškeré obrázky a texty jsou opatřeny časovým otiskem s notářským ověřením.

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Spotřebiče Vitek Kontak: info@spotrebice-vitek.cz, tel.: +420604334252
Copyright © Dominik 2009: Kopírování nebo další šíření obsahu stránek spotrebice-vitek.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Veškeré texty a obrázky jsou opatřeny časovým otiskem s notářským ověřením.  

JavaScript musí být povolen