Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(0,00 EUR) s DPH
  • Zobrazit

Máte problém se zvířecími chlupy? Vím jak na to!

10.02.2014
V podstatě je jedno, jaký typ vysavače používáte (sáčkový, bezsáčkový, s vodním filtrem…), záleží hlavně na hubici. Hubic účinných pro vysávání zvířecí srsti, jsou dva druhy: rotační hubice nebo hubice s lapači zvířecí srsti.

 
Hubic účinných pro vysávání zvířecí srsti, jsou dva druhy: rotační hubice nebo hubice s lapači zvířecí srsti.


Rotační hubice
 
Používá se také název turbohubice nebo turbokartáč, jsou poháněné vzduchovou turbínkou, která přes převod pohání otočný kartáč. Kartáč při rotaci vyčeše vlasy a chlupy zachycené k povrchu a tím je uvolní k vysávání. Běžná hubice si často s vlasy a zvířecími chloupky nedokáže poradit.
 


Mini turbokartáče jsou pak vhodné pro vysávání malých ploch, jako jsou sedačky, nábytek, čalounění.


Čištění rotační hubice

Po nějaké době se každá rotační hubice zanese (obalí) chlupy a vlasy. Tím mírně ztrácí na své účinnosti, horší situace nastane, když se vlasy namotají v blízkosti ložiska a svým třením rotační kartáč brzdí. Nezbyde nic jiného, než kartáč vyčistit. To provedete tak, že nůžkami rozstřihnete namotané vlasy a vlákna a vytáhnete je ven, nebo můžete hubici rozebrat. Rozebírání turbohubic u vysavačů Vitek je velmi jednoduché, rád Vám s tím poradím. 
 

Hubice s lapači zvířecí srsti
 
Jsou vybaveny širokými pásky ze speciální tkaniny, která zachycuje vlasy a chlupy. Při vysávání pak dochází k mechanickému uvolňování chloupků z vysávaného povrchu a zachycení na těchto plochách.


 
Hubici lze snadno rozebra a vyčistit.

Hubice je součástí tohoto setu pro vysávání zvířecí srsti.


Štěrbinová hubice s lapači
 
Hubice má užší průřez a vzduch je nucen přes ni proudit rychleji, proto má ještě vyšší  účinnost než hubice s lapači zvířecí srsti. Nevýhodou je její malá velikost, takže se používá opravdu na malé plochy nebo k dočištění míst, kde si hubice se širokými lapači neporadila..
 
 


Set pro vysávání zvířecích chloupků naleznete zde.

Nabídku všech možných hubic naleznete zde.

Komentář k produktům:
Účinnost rotační hubice na vysávání zvířecích chloupků (konkrétně kočičích) mohu potvrdit ze své zkušenosti, protože se v mé domácnosti pohybují tři domácí mazlíčci (dvě kočky a jeden králík). Používám vysavač Vitek vt1834gd Gold Electronic, který má již turbohubici v základu a plně dostačuje k vysávání podlah. Na čalounění mi ale připadá moc velká a neohrabaná, na čalounění bych doporučil hubici s lapači nebo přímo set dvou hubic (viz. odkaz výše).

Vysavače vhodné pro vysávání zvířecích chlupů naleznete ZDE.  Doporučuji novinku v sortimentu vysavač Vitek s vodní filtrací vt1838 Comfort. Všechny vysavače Vitek s vodním filtrem jsou vhodné pro vysávání zvířecí srsti, protože jsou již v základu vybaveny rotační hubicí. 

S výběrem nejvhodnější hubice a také s výběrem vysavače velmi rád poradím. Volejte 604 334 252.

S úctou

Dominik
provozovatel e-shopu

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Spotřebiče Vitek Kontak: info@spotrebice-vitek.cz, tel.: +420604334252
Copyright © Dominik 2009: Kopírování nebo další šíření obsahu stránek spotrebice-vitek.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Veškeré texty a obrázky jsou opatřeny časovým otiskem s notářským ověřením.  

JavaScript musí být povolen