Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(0,00 EUR) s DPH
  • Zobrazit

Jak snadno vyčistit rotační turbohubici.

17.07.2014
Problémem všech rotačních hubic (turbohubic) je, že se na válec můžou namotat dlouhé vlasy či vlákno uvolněné z koberce, nebo se dovnitř může dostat při vysávání předmět, který projde mezi štětinami kartáče, ale již neprojde vnitřní soustavou turbohubice. V obou případech dojde k zablokování rotačního kartáče hubice a pokud nejde problém vyřešit vyklepáním předmětu skrze kartáč nebo vymotáním vlasů či namotaného vlákna z kartáče bez rozebrání hubice, je nutné postupovat jinak.

Vitek má hubice řešeny velmi jednoduše, takže její rozebrání a vyčištění je skutečně velmi snadné a jde to zvládnout v prostředí domova s běžně dostupnými nástroji.


Turbohubice má vpředu kolečka, pod kterými se skrývá první pár šroubků. Tyto kolečka je třeba vyloupnout a vyjmout i s oskami. Jde to snadno, jen je potřeba zvolit uzší šroubovák.  


 

Po vyjmutí koleček a osek je možné odšroubovat šrouby, které se skrývají pod nimi. Pak je nutné odšroubovat druhý pár šroubků, který je před zadními kolečky a pak poslední pár šroubků, který je vedle zadních koleček na kraji plastového korpusu.Poté je možné celý spodní plastový díl sejmout z horního a hubici tak „rozpůlit“. Doporučuji při rozpůlení mít hubici položenou spodní částí (která jezdí po koberci) směrem nahoru (tak jak je na obrázku), vnitřní mechanizmus má tendenci zůstávat v horním dílu, který má hlubší úložné drážky. Jde to snadno.Poté je možné celou hubici uvnitř vyčistit. Pozor při zpětné montáži, kovové uložení turbínky má dva zakulacené rohy a dva ostré. Zakulacenými rohy patří ložiska „nahoru“, tedy směrem, kde se bude zaklapávat sejmutý kryt, aby snadněji sesedl (viz. obrázek). 

Před samotným sestavením je ještě nutné dát pozor na klínový řemínek, aby byl nasazen na ozubených kolečkách. KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Spotřebiče Vitek Kontak: info@spotrebice-vitek.cz, tel.: +420604334252
Copyright © Dominik 2009: Kopírování nebo další šíření obsahu stránek spotrebice-vitek.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Veškeré texty a obrázky jsou opatřeny časovým otiskem s notářským ověřením.  

JavaScript musí být povolen